10 vlastnostní, které potřebujete pro budování vztahů

Všichni chceme budouvat silné a autentické vztahy. Koneckonců naše síť je měřítkem toho, jak úspěšní jsme nejen v byznysu, ale i v životě. Předkládám vám 10 vlastností, které potřebujete, pokud chcete budovat úspěšné strategické vztahy.

  1. Autenticita – ti lidé jsou autentičtí a transparentní. Nebojí se připustit si svoje silné a slabé stránky.
  2. Důvěryhodnost – budují vztahy založené na vzájemné důvěře. Mají dobrou pověst založenou na reálných výsledcích. Mají také vysokou integritu – jejich slovo je závazné a splní ho. Lidé vám musí nejprve věřit, než se s vámi podělí o vaše kontakty.
  3. Respekt – oceňují čas a úsilí jiných lidí. S podřízenými jednají stejně jako s nadřízenými.
  4. Péče – rádi pomohou ostatním uspět. Jsou zdrojem vzájemné pomoci a povzbuzení. Věnují pozornost pocitům a náladám jiných lidí.
  5. Poslouchání – kladou dobré otázky a rádi se dozví více o jiných lidech – o tom, co je pro ně důležité, na čem pracují nebo co potřebují. Jen tak dokáží pomoci.
  6. Angažovanost – jsou aktivní i ve svém životě. Jsou zajímaví a velmi jim záleží na tom, co dělají. Orientují se na řešení.
  7. Trpělivost – rozumí tomu, že vztahy se musejí budouvat dlouhodobě a chce to svůj čas. Investují svůj čas do vztahů s ostatními.
  8. Inteligence – pomoc nabízí inteligentně a dělají promyšlená propojení. Nekritizují ostatní a nepálí mosty.
  9. Společenskost – rádi jsou s jinými lidmi a rádi se s novými lidmi i seznamují. Jsou zdrojem pozitivní energie.
  10. Propojenost – sami jsou součástí sítě strategických kontaktů.

Tento seznam je převzat z knihy How to be a Power Connector od Judy Robinett. Určitě doporučuji přečíst.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 mýty o štěstí

3 mýty o štěstí

Každý hledáme štěstí. Když se lidí zeptáte, co od života chtějí a jaké mají cíle, často odpoví právě, že být šťastný (a spokojený). V naší společnosti je ale ukotvena řada mýtu a falešných představ o štěstí. Pojďme se podívat na 3 z nich. První mýtus: Máme povinnost...

číst více
Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

U více a více lidí na Linkedinu vídám zkratku LION. Je to akronym pro Linkedin Open Networker. Tedy je to člověk, který se propojuje s každým bez ohledu na to, jestli daného člověka zná a nebo ne. Jaké jsou pro a proti tohoto přístupu? Co je LION? Linkedin Open...

číst více
Jak se uplatnit u top firmy

Jak se uplatnit u top firmy

Od mala je nám vtloukána do hlavy mantra - dobře se uč a najdeš si dobrou práci. Ale je to tak? Je pravdou, že ti, kteří se dobře učili, mají nejlepší práci? Znám hodně lidí se skvělou prací, ale tu získali ne tím, že se dobře učili. Co je tedy důležité? Na webu E15...

číst více