Ivo Prax

HR / Prodej

3 věci, které hledat u obchodníků

Ryan Serhant je jedním z top realitních agentů v USA. Natáčí vlog, kde sdílí svoje zkušenosti a znalosti. Nedávno se tam rozpovídal o tom, jak si hledá lidi do týmu. Tedy na co se dívá u nových realitních makléřů. Pojďme se na to podívat. Je to systém, který by se dal nazvat 3E.

První a nejdůležitější věc je ENERGIE. A nemyslí tím jen energii, kterou uchazeč ukáže u pohovoru. Ryan si energii ověřuje v trojfázovém pohovoru – v pohovoru s ním, s vedoucím kanceláře (tento rozhovor prý ten vedoucí naschvál vede nudně) a potom s členem týmu v nefomálním prostředí (restaurace, hospoda atd.). Jakmile uchazeč prokáže, že má dostatečnou energii, má docela velkou šanci.

Druhou věcí je ENTUSIASMUS. Jak ale zjistit úroveň nadšení (entusiasmu)? Otázkou: Řekněte mi o nejlepším dni, který jste v životě měli. A teď čeká, jak tuto otázku uchazeč zodpoví. Odpoví, jako kdyby předčítal zákon o dani z příjmů nebo nadšeně začne vyprávět nějakou historku ze svého života? V obchodu musíte umět člověka nadchnout a to neuděláte tak, že mluvíte jaok výběrčí daní.

Třetí věci je EMPATIE. Opět empatii zjistí otázkou: Jaký byl nejhorší den v životě. A opět čeká na styl odpovědi.

Vzdělání se člověk může naučit, ale některé věci jako obchodník mít musíte. Tento systém 3E je zajímavý způsob jak posuzovat uchazeče na obchodní pozici.

Celé video je k dispozici zde

Okomentovat