4 kroky k lepší sebedisciplíně

Asi to známě všichni. Víme, že bychom něco měli udělat, ale moc se nám nechce. Nakonec to většinou skončí tak, že si najdeme nějaký důvod, proč to neuděláme. Ale vnitřně víme, že to takto najde a říkáme (spíš doufáme), že příště už to uděláme. Se sebedisciplínou zápasí hodně lidí. Nedávno jsem viděl video, kde Brendon Burchard popisuje 4 kroky k lepší sebedisciplíně.

Zapojte emoce do soustředění se na cíl

Disciplína není ten problém. Největší překážkou je, že se lidem nechce (nemají potřebný emoční náboj činnosti) a že jsou laxní. Jak dodat emoční náboj? Pomáhá např. vizualizace. Tím si zafixujeme, co je pro nás důležité a příště si řekneme: Toto je důležité, vzpomínáš?

Nejprve udělejte svoji práci a až pak reagujte na ostatní

Emaily, telefonáty, vzkazy. Můžeme začít hned od rána a až do večera se nezastavíme. Na konci dne ale máme pocit, že jsme nic neudělali a nijak se neposunuli. Jedna ze základních rad spočívá v tom, že odpovídat a reagovat na ostatní máme až po své práci. Nečekejte, že toto reaktivní chování odejde samo. Je potřeba disciplína.

Blokujte si čas

Od 1 do 3 dělám jen tohle a nic jiného. Vypněte si mobil, ztlumte notifikace (pokud pracujete na počítači). Toto je ten čas, kdy se každý den děje ta disciplína. Bez pevně stanoveného času na to, co musíte udělat, je většina dnů ovládána náhodou a tím, co přijde.

Oslavujte

Pokud se vše podaří, co potom? Vymyslete si nějakou odměnu (i když malou). Je potřeba se odměňovat a chválit. To pomáhá položit rovnítko mezi disciplínu a legraci. Nejsme stroje. Potřebujeme to.

Zajímavé poznatky, že? Pokud byste chtěli, celé video je ke shlédnutí zde (od času 2:12).

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

30 minut o samotě

Nedávno jsem narazil na podnětný citát - „Všechny problémy lidstva pocházejí z naší neschopnosti posedět tiše o samotě v místnosti.“ (Blaise Pascal). Skutečně je to takový problém? A proč tomu tak je? Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to tak jednoduché není. Nejsme...

číst více
3 mýty o štěstí

3 mýty o štěstí

Každý hledáme štěstí. Když se lidí zeptáte, co od života chtějí a jaké mají cíle, často odpoví právě, že být šťastný (a spokojený). V naší společnosti je ale ukotvena řada mýtu a falešných představ o štěstí. Pojďme se podívat na 3 z nich. První mýtus: Máme povinnost...

číst více
Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

U více a více lidí na Linkedinu vídám zkratku LION. Je to akronym pro Linkedin Open Networker. Tedy je to člověk, který se propojuje s každým bez ohledu na to, jestli daného člověka zná a nebo ne. Jaké jsou pro a proti tohoto přístupu? Co je LION? Linkedin Open...

číst více