6 důvodů proč novoroční předsevzetí selhávají

Každý rok je to stejné. Slyšíme to všude: Příští rok bude jiný, pořádně se do toho opřu. Příští rok zhubnu/zbohatnu/změním práci.  Ale asi víte, že většina předsevzetí selže už během ledna/února? Proč to tak je?

Je to z 6 hlavních důvodů:

  1. Nedáváte si žádný reálný závazek: Pokud do svého předsevzetí neinvestujete čas a peníze, je to jen přání. Potom se velmi snadno opouští.
  2. Nemáte žádný konkrétní plán: Mějte konkrétní plán, co budete ohledně svého předsevzetí dělat každý den. Chcete chodit cvičit? Ok, a kdy to bude? Kolikrát týdně a na jak dlouho? Jak změníte stravu, aby cvičení mělo účinek?
  3. Nemáte své PROČ: A jde o to hlubší proč. Nestačí si říci: Založím firmu, abych vydělal víc peněz. Ale jde o to, proč chcete vydělat více peněz. Chcete mít více svobody? Někoho nebo něco podpořit nebo financovat? Pokud to mám říct jednoduše – stanovte si své hlubší proč za svým předsevzetím.
  4. Nenesete před nikým odpovědnost: Musíte mít někoho, kdo bude dohlížet na váš závazek. A neměl by to být nikdo z vašeho blízkého okruhu. Ideálně osoba, u které by vám přišlo dost nevhodné, pokud byste u ná porušil/a svoje slovo.
  5. Nezměníte prostředí / lidi kolem sebe: Nezměníte svoji život, pokud nezměníte lidi kolem sebe a prostředí.
  6. Nestanovíte si konkrétní datumy v budoucnosti: Stanovte si konkrétní lhůty a datumy. Bez termínů je to jen zbožné přání.

Tento článek je inspirovaný velmi povedným videem:

Přiznám se, že si předsevzetí dávám, ale často jsem jich nedosahoval. Teď alespoň vím proč.

Jak jste na tom se svými předsevzetími vy?

 

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 mýty o štěstí

3 mýty o štěstí

Každý hledáme štěstí. Když se lidí zeptáte, co od života chtějí a jaké mají cíle, často odpoví právě, že být šťastný (a spokojený). V naší společnosti je ale ukotvena řada mýtu a falešných představ o štěstí. Pojďme se podívat na 3 z nich. První mýtus: Máme povinnost...

číst více
Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

U více a více lidí na Linkedinu vídám zkratku LION. Je to akronym pro Linkedin Open Networker. Tedy je to člověk, který se propojuje s každým bez ohledu na to, jestli daného člověka zná a nebo ne. Jaké jsou pro a proti tohoto přístupu? Co je LION? Linkedin Open...

číst více
Jak se uplatnit u top firmy

Jak se uplatnit u top firmy

Od mala je nám vtloukána do hlavy mantra - dobře se uč a najdeš si dobrou práci. Ale je to tak? Je pravdou, že ti, kteří se dobře učili, mají nejlepší práci? Znám hodně lidí se skvělou prací, ale tu získali ne tím, že se dobře učili. Co je tedy důležité? Na webu E15...

číst více