6 důvodů proč novoroční předsevzetí selhávají

Každý rok je to stejné. Slyšíme to všude: Příští rok bude jiný, pořádně se do toho opřu. Příští rok zhubnu/zbohatnu/změním práci.  Ale asi víte, že většina předsevzetí selže už během ledna/února? Proč to tak je?

Je to z 6 hlavních důvodů:

  1. Nedáváte si žádný reálný závazek: Pokud do svého předsevzetí neinvestujete čas a peníze, je to jen přání. Potom se velmi snadno opouští.
  2. Nemáte žádný konkrétní plán: Mějte konkrétní plán, co budete ohledně svého předsevzetí dělat každý den. Chcete chodit cvičit? Ok, a kdy to bude? Kolikrát týdně a na jak dlouho? Jak změníte stravu, aby cvičení mělo účinek?
  3. Nemáte své PROČ: A jde o to hlubší proč. Nestačí si říci: Založím firmu, abych vydělal víc peněz. Ale jde o to, proč chcete vydělat více peněz. Chcete mít více svobody? Někoho nebo něco podpořit nebo financovat? Pokud to mám říct jednoduše – stanovte si své hlubší proč za svým předsevzetím.
  4. Nenesete před nikým odpovědnost: Musíte mít někoho, kdo bude dohlížet na váš závazek. A neměl by to být nikdo z vašeho blízkého okruhu. Ideálně osoba, u které by vám přišlo dost nevhodné, pokud byste u ná porušil/a svoje slovo.
  5. Nezměníte prostředí / lidi kolem sebe: Nezměníte svoji život, pokud nezměníte lidi kolem sebe a prostředí.
  6. Nestanovíte si konkrétní datumy v budoucnosti: Stanovte si konkrétní lhůty a datumy. Bez termínů je to jen zbožné přání.

Tento článek je inspirovaný velmi povedným videem:

Přiznám se, že si předsevzetí dávám, ale často jsem jich nedosahoval. Teď alespoň vím proč.

Jak jste na tom se svými předsevzetími vy?

 

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

30 minut o samotě

Nedávno jsem narazil na podnětný citát - „Všechny problémy lidstva pocházejí z naší neschopnosti posedět tiše o samotě v místnosti.“ (Blaise Pascal). Skutečně je to takový problém? A proč tomu tak je? Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to tak jednoduché není. Nejsme...

číst více
3 mýty o štěstí

3 mýty o štěstí

Každý hledáme štěstí. Když se lidí zeptáte, co od života chtějí a jaké mají cíle, často odpoví právě, že být šťastný (a spokojený). V naší společnosti je ale ukotvena řada mýtu a falešných představ o štěstí. Pojďme se podívat na 3 z nich. První mýtus: Máme povinnost...

číst více
Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

U více a více lidí na Linkedinu vídám zkratku LION. Je to akronym pro Linkedin Open Networker. Tedy je to člověk, který se propojuje s každým bez ohledu na to, jestli daného člověka zná a nebo ne. Jaké jsou pro a proti tohoto přístupu? Co je LION? Linkedin Open...

číst více