Ivo Prax

Osobní rozvoj / Vytrvalost

6 důvodů proč novoroční předsevzetí selhávají

Každý rok je to stejné. Slyšíme to všude: Příští rok bude jiný, pořádně se do toho opřu. Příští rok zhubnu/zbohatnu/změním práci.  Ale asi víte, že většina předsevzetí selže už během ledna/února? Proč to tak je?

Je to z 6 hlavních důvodů:

  1. Nedáváte si žádný reálný závazek: Pokud do svého předsevzetí neinvestujete čas a peníze, je to jen přání. Potom se velmi snadno opouští.
  2. Nemáte žádný konkrétní plán: Mějte konkrétní plán, co budete ohledně svého předsevzetí dělat každý den. Chcete chodit cvičit? Ok, a kdy to bude? Kolikrát týdně a na jak dlouho? Jak změníte stravu, aby cvičení mělo účinek?
  3. Nemáte své PROČ: A jde o to hlubší proč. Nestačí si říci: Založím firmu, abych vydělal víc peněz. Ale jde o to, proč chcete vydělat více peněz. Chcete mít více svobody? Někoho nebo něco podpořit nebo financovat? Pokud to mám říct jednoduše – stanovte si své hlubší proč za svým předsevzetím.
  4. Nenesete před nikým odpovědnost: Musíte mít někoho, kdo bude dohlížet na váš závazek. A neměl by to být nikdo z vašeho blízkého okruhu. Ideálně osoba, u které by vám přišlo dost nevhodné, pokud byste u ná porušil/a svoje slovo.
  5. Nezměníte prostředí / lidi kolem sebe: Nezměníte svoji život, pokud nezměníte lidi kolem sebe a prostředí.
  6. Nestanovíte si konkrétní datumy v budoucnosti: Stanovte si konkrétní lhůty a datumy. Bez termínů je to jen zbožné přání.

Tento článek je inspirovaný velmi povedným videem:

Přiznám se, že si předsevzetí dávám, ale často jsem jich nedosahoval. Teď alespoň vím proč.

Jak jste na tom se svými předsevzetími vy?

 

Okomentovat