Jak se stát úspěšným obchodníkem

Ne, nebojte se. Tento článek nebude o nějakých kouzelných a tajných tricích. Podíváme se na velmi pěkný rozhovor, který vedl Ryan Serhant, jeden z top realitních makléřů v USA. Zazněly tam velmi zajímavé postřehy o tom, jak být úspěšný.

Na prvním místě je třeba si uvědomit, že v obchodě nejsou žádná tajná zaříkávadla. V prní řadě je to o dlouhodobé práci a vytrvalosti. Pokud je o Ryanovi slyšet hodně nyní, je to i tím, že má za sebou více než 10 let v salesu a nespočet schůzek a vystoupení na sociálních sítích.

Správný přístup je jedním ze základních pilířů úspěchu. Škoda, že se spíše školí obchodní dovednosti než správný přístup (viz tento link na post Jirky Kastnera). V dlouhodobé hře rozhoduje hlavně přístup, nasazení a dispciplína.

V samotném rozhovoru klade Ryan velký důraz na pracovitost. Dealy se běžně řeší večer. Denně mu chodí 900 – 1.100 emailů (a to jen pro něj, nejde o spam) a tak má asi 2 nebo 3 asistenty, kteří mu s tím pomáhají. Člověk by čekal, že tak úspěšný člověk (prodává nemovitosti za vyšší stovky milionů dolarů ročně a to se zajímavou provizí). nebude tak pracovat, že? Ale opak je pravdou. Úspěšní lidé zůstávají na vrcholu, protože stále intenzivně pracují.

Dalším podstatným faktorem je follow-up. Ne každý od vás hned nakoupí. Pokud ale zůstanete s tím člověkem v kontaktu, může nakoupit později. Pokud od vás nakoupili, tak je třeba být se zákazníky dále v kontaktu, protože mohou nakoupit dále. Ryan na to má pěkný systém follow-up, follow-through a follow-back. Mám za to, že pokud by se obchodníkům úspěšně povedlo tento systém zavést, mělo yb to dramatický vliv na jejich výkonnost.

Poslední dobou se více než na nějaké techniky a komunikační finty v obchodě více soustředím právě na systém. Jak dělat správně follow-up? Jak využívat sílu sociálních sítí? A hlavně jak si si udržet a posilovat ten správný přístup.

Ryanovu knížku taky vřele doporučuji v rámci tohoto krátkého svého videa.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

30 minut o samotě

Nedávno jsem narazil na podnětný citát - „Všechny problémy lidstva pocházejí z naší neschopnosti posedět tiše o samotě v místnosti.“ (Blaise Pascal). Skutečně je to takový problém? A proč tomu tak je? Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to tak jednoduché není. Nejsme...

číst více
3 mýty o štěstí

3 mýty o štěstí

Každý hledáme štěstí. Když se lidí zeptáte, co od života chtějí a jaké mají cíle, často odpoví právě, že být šťastný (a spokojený). V naší společnosti je ale ukotvena řada mýtu a falešných představ o štěstí. Pojďme se podívat na 3 z nich. První mýtus: Máme povinnost...

číst více
Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

U více a více lidí na Linkedinu vídám zkratku LION. Je to akronym pro Linkedin Open Networker. Tedy je to člověk, který se propojuje s každým bez ohledu na to, jestli daného člověka zná a nebo ne. Jaké jsou pro a proti tohoto přístupu? Co je LION? Linkedin Open...

číst více