Ivo Prax

Byznys

Kdo si na Youtube vydělal nejvíce za rok 2019?

Jestli chodíte do práce a přijde vám, že byste mohli brát více, radši ani nečtěte dále. Jsou tady jiné způsoby, jak si vydělat více 🙂 Forbes sestavil (už je to déle) žebříček lidí, kteří si vydělali na Youtube nejvíce. A nejsou to žádné tisícovky dolarů. Pokud pracujete od nevidím do nevidím, toto vás může inspirovat. Co mne na tom zaujalo je spíše ten obsah, s kterým si můžete velmi slušně vydělávat.

Začněme statistikou. Videa, ve kterých figurují děti, mají až trojnásobný počet shlédnutí, než ty ostatní. I to je jeden z důvodů, proč je v žebříčku více dětí. V podstatě by se to dalo shrnout – gamers (ti, co streamují, jak hrají hry) a děti.

JménoVýdělek (v mil. USD)O čem vysílá
Ryan Kaji26Vědecké experimenty. Má i vlastní značku hraček, oblečení a vlastní pořad na dětské stanici 🙂
Dude perfect205 přátel dělá různé sportovní triky a podobně laděná sportovní videa.
Anastasia Radzinskaya18Tato pětiletá holčička z Ruska si na videích hraje, často se svým otcem. Točí videa v 7 jazycích.
Rhett and Link17.5Mají vlastní daily show pro děti (Good Mythical Morning).
Jeffree Star17Makeup tutorials.
Preston14Gamer – call of Duty a navíc přidal videa s žerty a různými vtípky.
PewDiePie13Gamer, který je ale docela kontroverzní.
Markiplier13Gamer.
DanTDM12Gamer. Nyní dělá i videa s fanoušky.
VanossGaming11.5Gamer – Grand Theft Auto a Minecraft
žebříček top 10 nejlépe vydělávajících Youtuberů v období 1.6.2018 – 1,6,2019

Celý článek, který Forbes vydal, detailněji popisuje tyto top earners. Je ohromně zajímavé, že Youtube poskytuje takovou ohromnou příležitost k výdělku. Videa nemusí mít nějakou zvláštní sdělovací hodnotu. Musí prostě jen bavit. Proto gamers a děti tomu žebříčku také vévodí. Ostatně statistika říká, že 81% rodičů, které mají děti ve věku 11 let a mladší, je nechávají se dívat na Youtube. Znám to i z osobní zkušenosti.

Okomentovat