Online pohovory na vzestupu. Téma přilákalo stovku zájemců na online networking

Ve středu 22.5. se konal již druhý HR online lunch. Téma online pohovorů vzbudilo velkou pozornost a přitáhlo zájem skoro 100 HR profesionálů. Co jsme tam probírali?

Za VimVic jsme rádi, že pozvání přijaly odbornice s dlouhodoletými zkušenostmi:

Marta Nesbitt, Senior HR konzultant, Career Coach, ex-Global HR Talent Management Amazon, interní trenérka pro Recruitment process Amazon EU

Veronika Trutzová, Senior HR Konzultant, ex-CNE HR Director Royal Canin)

Petra Víková, HR Recruiter a Project Manager, Zentiva

Zuzana Jokešová, Managing Partner Employment Express

Bavili jsme se o tématech jako prescreening kandidátů, nábor na dálku – best practices nebo srovnání praktik z trhu menších firem a korporací.

Jaké hlavní body jsme si odnesli?

  • Online je skvělý. Díky němu se stále vzděláváme, sdílíme a můžeme my jako HR headhunteři/ recruiteři nabíra zaměstnance – online nikdy ale nenahradí offline.
  • Zásadní pro recruitera je dobře se na online pohovor připravit – může to někdy váznout, buďte ale autentiční, připravte si ice break na začátek. Navoďte příjemnou atmosféru.
  • Buďte sladění s hiring managerem a třeba proto, že je taky na karanténě jej rovnou přizvěte. V online pohovoru pak přejdete subjektivním názorům a více uší více slyší a můžete se dobře doplňovat. Každý máte jiné zkušenosti a znalosti – pohovor bude zajímavější.
  • Zaangažujte kandidáta – pošlete mu video o firmě nebo něco, co mu přiblíží Vaši firmu a kulturu.
  • S hiring managerem si řekněte koho hledáte z pohledu kompetencí,a  že jim rozumíte stejně. Zde vznikají častá nedorozumnění.
  • Zapisujte si pak všechny poznatky a informace, ať dáte kandidátovi tu nejkonkrétnější zpětnou vazbu.
  • Je dobré vědět, jak budete postupovat dále – jste otevřeni dát na základě online pohovoru pracovní nabídku? Nebo je třeba osobní setkání? Buďte transparentní.

Pokud vás toto téma více zaujalo, jistě se podívejte na HRexterní. Zde najdete více informací k lektorkám a v případě potřeby jsou naše řečnice připravené i téma online pohovorů zkonzultovat.

Z online lunche máme velmi dobrou zpětnou vazbu. Už se těšíme na další téma, které pokryjeme takto z pohodlného online prostředí. 

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

30 minut o samotě

Nedávno jsem narazil na podnětný citát - „Všechny problémy lidstva pocházejí z naší neschopnosti posedět tiše o samotě v místnosti.“ (Blaise Pascal). Skutečně je to takový problém? A proč tomu tak je? Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to tak jednoduché není. Nejsme...

číst více
3 mýty o štěstí

3 mýty o štěstí

Každý hledáme štěstí. Když se lidí zeptáte, co od života chtějí a jaké mají cíle, často odpoví právě, že být šťastný (a spokojený). V naší společnosti je ale ukotvena řada mýtu a falešných představ o štěstí. Pojďme se podívat na 3 z nich. První mýtus: Máme povinnost...

číst více
Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

U více a více lidí na Linkedinu vídám zkratku LION. Je to akronym pro Linkedin Open Networker. Tedy je to člověk, který se propojuje s každým bez ohledu na to, jestli daného člověka zná a nebo ne. Jaké jsou pro a proti tohoto přístupu? Co je LION? Linkedin Open...

číst více