Povinné ručení se nevyplatí přeplácet, přesto 7 z 10 řidičů má příliš drahé ručení – jak na nejlevnější cenu?

Povinné ručení je základní pojištění motorového vozidla, bez kterého nelze vyjet na silnici. Zákonné pojištění auta neboli povinné ručení nabízí stovky pojišťoven a může být problém, najít mezi všemi nabídkami optimální a cenově dostupné řešení. Jak na nejlevnější povinné ručení?

Nejlevnější povinné ručení na míru dokáže vykouzlit online srovnávač povinného ručení, který mimo jiné ušetří čas i energii. Srovnání povinného ručení online lze provést na portálu 123ruceni.cz.

 

Portál 123ručení.cz poskytuje vedle srovnávače také ceník povinného ručení a informace o výpovědi povinného ručení.

Cena povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje několik faktorů. Zákonné pojištění motorového vozidla se stanovuje na základě specifických údajů o pojistníkovi a vozidle. Výpočet ceny se odvíjí od těchto kritérií:

 

 

  • věk vlastníka vozidla
  • lokalita bydliště vlastníka vozidla
  • druh vozidla
  • rok výroby vozidla
  • objem a výkon motoru vozidla
  • užití vozidla
  • typ subjektu, který je vedený jako vlastník
  • roční nájezd
  • řidičská zkušenost, beznehodovost

 

 

Cenu mohou příznivě ovlivnit bonusy za dlouhodobou jízdu bez nehod. Pokud má za sebou vlastník vozidla nehody, může být cena povinného ručení naopak navýšena. O výši bonusu, případně malusu, rozhoduje délka bezeškodného období na kontě řidiče. 

Povinné ručení lze díky online srovnávači získat již od 968 Kč ročně.

 

Na výši ceny zákonného pojištění má velký vliv také objem a výkon motoru. Čím výkonnější auto, tím vyšší cena. Povinné ručení se rovněž prodraží mladším řidičům a obyvatelům velkých měst.

Srovnávač povinného ručení

Online srovnávač povinného ručení na základě vyplněných informací vyhledá vhodné varianty zákonného pojištění a doporučí nejlepší produkty. Aktuální nabídky pojišťoven srovná a přehledně seřadí od nejlevnější po nejdražší.

 

Pro srovnání cen povinného ručení je třeba vyplnit jednoduchý formulář, což zabere jen několik minut. Po vyplnění formuláře ukáže srovnávač povinného ručení ty nejvýhodnější nabídky, ze kterých je možné vybírat. 

Sjednání povinného ručení online 

Pokud si majitel vozu z nabídky srovnávače vybere, může povinné ručení u dané pojišťovny rovnou objednat a uzavřít smlouvu. Zelenou kartu, která potvrzuje uzavření zákonného pojištění vozidla, obdrží pojištěnec e-mailem.

Zákonné pojištění vozidel zahrnuje mimo jiné asistenční služby, které jsou k dispozici 24 hodin denně.

 

Celý proces je rychlý a jednoduchý a ušetří spoustu času. Zákazník si díky srovnávači zařídí povinné ručení na míru z pohodlí domova.   

Výhody srovnávače povinného ručení

Vedle rychlosti a jednoduchosti přináší srovnávače povinného ručení ještě další výhody. Využití online porovnání cen povinného ručení pomůže ušetřit stovky korun.    

 

Srovnávač 123ručení nabízí aktuálně povinné ručení až o 70 % levněji, než pojišťovny. Za nejlevnější zákonné pojištění vozidla tak řidiči zaplatí jen 968 Kč.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

30 minut o samotě

Nedávno jsem narazil na podnětný citát - „Všechny problémy lidstva pocházejí z naší neschopnosti posedět tiše o samotě v místnosti.“ (Blaise Pascal). Skutečně je to takový problém? A proč tomu tak je? Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to tak jednoduché není. Nejsme...

číst více
3 mýty o štěstí

3 mýty o štěstí

Každý hledáme štěstí. Když se lidí zeptáte, co od života chtějí a jaké mají cíle, často odpoví právě, že být šťastný (a spokojený). V naší společnosti je ale ukotvena řada mýtu a falešných představ o štěstí. Pojďme se podívat na 3 z nich. První mýtus: Máme povinnost...

číst více
Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

Linkedin LION – pro a proti propojování se s každým

U více a více lidí na Linkedinu vídám zkratku LION. Je to akronym pro Linkedin Open Networker. Tedy je to člověk, který se propojuje s každým bez ohledu na to, jestli daného člověka zná a nebo ne. Jaké jsou pro a proti tohoto přístupu? Co je LION? Linkedin Open...

číst více