Používám řadu nástrojů a aplikací, které se skvěle osvědčily a pomáhají mi v každodenní činnosti. Výhoda je, že většina je i zdarma. Mohu jmenovat následující:

Google Apps – email, kalendář atd. jede na Googlu. Je to rychlé, efektivní a vzájemně provázané. Dokumenty máte zálohované v cloudu. Velmi snadné sdílení. Skvělá volba pro fimu.

Slack – rychlý týmový firemní komunikátor. Můžete posílat sdělení jak přímo lidem, tak i do skupin. Je možné taky nastavit automatické notifikace a dotazy, ze kterých lze pak od týmu sbírat odpovědi.

Basecamp – projektový nástroj. Máte vše rozdělené na projekty a úkoly. Každý úkol je někomu přidělen (a odpovědnost je tedy jasná) společně s časovým omezením do kdy to má být hotovo. Můžete taky posílat zprávy jednotlivým členům týmu nebo celému týmu.

Asana – velmi důležitý nástroj pro projektové řízení. Vytvoří se projekty a jednotlivé úkoly. Jednolivými úkoly lze hýbat podle důležitosti. Samozřejmostí je přidělení úkolu jednotlivé osobě včetně due date. Takto jednoduše vidíte, jestli je vše plněno a někde věci zbytečně nestojí.

Feedly – povedená aplikace, která mi umožňuje sledovat novinky, které mě zajímají. Funguje na principu RSS čtečky. Mohu si přidat pro mě relevantní zdroje a mám tak hned přehled o tématech, které potřebuji.

Pocket – našli jste někde zajímavý článek, ale nemáte čas ho nyní číst? Dejte si ho do Pocketu a přečtete později. K uloženým článkům se můžete vracet a tagovat si je podle libosti. Využívám hlavně v telefonu.

Wunderlist – byly doby, kdy jsem si vše pamatoval. Ty doby už jsou pryč, ale naštestí mám Wunderlist. Zde si zapisuji vše od nápadů až po konkrétní akce s přesně daným časovým rámcem. Jednoduché a přehledné.

Evernote – jeden z nejlepších nástrojů na ukládání jakéhokoliv obsahu. Funguje spolehlivě i ve free verzi.

Buffer – plánovač sociálních sítí. Využívám ho tak, že si 1x týdně naplánuji soc. sítě na další týden. Používám hlavně pro Twitter a Lnkedin.