Ivo Prax

Byznys / Management / Návyky

Vytvořte si svou denní rutinu pomocí optimalizace mysli, těla a duše

Možná na vás slovo rutina nepůsobí dobře. Pravdou ale je, že jakákoli rutina je lepší, než vůbec žádná. Jaké zvyky si osvojit?

E-maily nekontrolujte hned po probuzení

Možná jste zvyklí, že hned ráno kontrolujete e-mailovou schránku. Ve skutečnosti to ale není dobrý nápad. Například pracovní e-maily vás rozptýlí a odvedou vaši pozornost od vašich osobních plánů. Zkuste se pracovním mailům věnovat až po snídani a celkově si dejte tři časy během dne, kdy budete schránku kontrolovat.

Kontrolujte maily jen třikrát denně. Dopoledne, kolem oběda a navečer. Stálým aktualizováním schránky ničemu nepomůžete.

Dělejte si to-do list

Vytvoření to-do listu vám pomůže mít přehled o tom, co všechno chcete během dne stihnout. Na tento list si napište pouze pár nejdůležitější věcích, kterých chcete během dne dosáhnout. Sepsáním všech věcí, kterých chcete během dne dosáhnout vám nepomůže k jejich uskutečnění.

Znáte příjemnější pocit, než odškrtnutí si splněné povinnosti v to-do listu?

Dělejte si přestávky během dne

Pokud vás čeká náročný den plný práce, nezapomeňte ve všem tom shonu na přestávky. Člověk, který se během pracovního nasazení dělá přestávky, je totiž celkově mnohem produktivnější. Můžete jít na rychlou procházku, anebo si prostě jen jít do kuchyně uvařit kafe. I ta sebemenší změna bude působit skvěle.

Hledejte inspiraci

Jestliže vám motivace nechybí, tím líp. Pokud ale poslední dobou ztrácíte energii a schopnost vymýšlet nové věci, hledejte inspiraci. A hledejte ji kdekoli vás napadne. Čtěte zajímavé články, choďte na přednášky nebo workshopy, bavte se s lidmi z oboru. A nikdy se nepřestávejte učit.

Založeno na článku od Chris Winfield (odkaz zde).

Okomentovat